מודעות עצמית - WIN

מאמרים

מודעות עצמית

"דע את עצמך".
מודעות עצמית היא הבסיס לתחושת ביטחון עצמי וערך עצמי.
הנטייה להפעיל חשיבה התבוננות וערנות כלפי עצמנו וכלפי הסביבה תוך רמה מספקת של מודעות, אינה אוטומטית. זוהי פעולה שאנו בוחרים או לא בוחרים להפעיל.

הבחירה במודעות עצמית היא תוצאה של ההפנמה והמאמץ להיות בערנות מתמדת לעצמנו ולסביבה, ולסגל לעצמנו התנהגות מושכלת, חכמה, גמישה ורגישה הן כלפי עצמנו והן כלפי זולתנו.

מודעות עצמית בראש ובראשונה, היא נוכחות וקבלה, מתוך התעניינות במציאות הפנימית שלנו.
מהם הצרכים שלנו? הרצונות, הרגשות? אנו צריכים להיות מסוגלים לשאול את עצמנו בכל רגע את השאלות הללו ולספק תשובה אותנטית, עמוקה, הבאה מתוך מפגש אמתי, נקי וצלול עם הרגע הנוכחי.
ברמה הבסיסית, מודעות עצמית היא היכולת לחוש מצבים גופניים ונפשיים (כעס, עצב, שמחה) ולשייך אותם לנו. מודעות עצמית בשלביה המפותחים היא יכולת לשייך לעצמנו תכונות ודפוסי התנהגות יציבים, להבין ולבחון אותם למול הנורמות החברתיות. למשל, היכולת שלנו להכיר בכך שאנו נוטים לכעוס כאשר אנו חווים פגיעה או תסכול, היא פריה של מודעות עצמית גבוהה. הבנה אמתית של המתחולל בתוכנו פנימה תוך הסכמה לשהות ברגע הנוכחי במלאות, מאפשרת לנו להיות פתוחים ללמידה, להבנת העולם מסביב לעומקו, להתמודדות עם קשיים מתוך תחושת מסוגלות.

מודעות עצמית גבוהה מאפשרת לנו לנהל תקשורת בין אישית מוצלחת, להבחין ולהתחשב ברגשות הזולת, וזאת בלי לבטל ולו לרגע אחד את עצמנו. כשאנו פועלים מתוך מודעות הדבר
ניכר היטב בכל תחומי חיינו, ואנו משדרים תחושת ביטחון עצמי, שלווה ונינוחות.

חשוב לדעת כי מודעות עצמית בריאה היא זו המתבוננת בעולם הפנימי והחיצוני כאחד.
מודעות עצמית המופנית רק כלפי פנים ולא באה לידי ביטוי בתקשורת בין אישית הופכת לחרב פיפיות. היכולת לתפקד בצוות, לפתח מיומנויות חברתיות ולהיות בהרמוניה עם הסביבה, היא תלוית מודעות עצמית דו כיוונית.

אנו ב- WIN יוצרים חוויות רבות ומגוונות שמטרתן לאפשר פיתוח של מודעות עצמית גבוהה, טובה ובריאה, פנימה והחוצה, לעולמנו הפנימי ולעולם שבחוץ.

שיטת win היא בעלת אפקטיביות רבה לפיתוח אישי ולשכלול מיומנויות אישיות ומקצועיות עם פירות יפים בזמן קצר.